cv polska cv niemcy cv wielka brytania cv rosja cv francja
W jakim języku napisać CV
Jeżeli pracodawca w swoim ogłoszeniu dotyczącym pracy informuje Nas, że należy przesłać CV w języku angielskim to oczywiście powinnyśmy przesłać cv angielskojęzyczne. Jeżeli z kolei taka informacja nie jest zaznaczona to powinnyśmy wysyłać cv w języku polskim. Wiele osób uważa że angielski wzór cv jest zdecydowanie bardziej profesjonalny i nasze szanse na zdobycie pracy rosną. W rzeczywistości tak wcale nie jest, a angielskie cv może bardziej nam zaszkodzić niż pomóc. Oczywiście są takie stanowiska pracy np. nauczyciel języka angielskiego, gdzie można sobie pozwolić na przesłanie wersji angielskiej naszego cv.

Dane kontaktowe:


Wykształcenie:

Przykład:

Doświadczenie:

Przykład:

Umiejętności:

Języki obce:
Zalecane wymiary zdjęcia: szerokość 150 pikseli, wysokość 170 pikseli.

Kod SMS:

W celu otrzymania kodu wyślij SMS o treści AP.DKQ0 pod numer 74068 (4.92 PLN z VAT).


Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange); usługę SMS obsługuje CTM Mobiltek (regulamin, reklamacje). Regulamin serwisu - link. Właścicielem serwisu jest MN MEDIA (kontakt).


Jakie zdjęcie w CV
W swoim cv powinnyśmy wstawić zdjęcie identyczne jakie dajemy do dowodu osobowego, prawa jazdy, paszportu i innych dokumentów. Coraz częściej w CV niestety pojawiają się zdjęcia robione zwykłym aparatem, a co najgorsze są i takie Curriculum Vitae gdzie zdjęcia są robione telefonem komórkowym. Jeżeli nie posiadamy zdjęcia do dowodu to musimy udać się do profesjonalnego fotografa i zamówić u niego kilka zdjęć. Wbrew pozorom taki szczegół w CV bardzo dużo znaczy i umieszczanie niestosownych fotografii jest nie na miejscu.