cv polska cv niemcy cv wielka brytania cv rosja cv francja
Złe nawyki w pisaniu CV
Pisanie CV, wbrew wszelkim pozorom nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza że wiele osób kieruje się starymi przyzwyczajeniami, które w obszarze rekrutacji są niemile widziane. Nasze Curriculum Vitae to przede wszystkim nasza wizytówka i dlatego też powinnyśmy się postarać, aby wyglądało ono w pełni profesjonalnie. Jednym z takich błędów popełnianych podczas tworzenia cv jest umieszczanie w sekcji "Wykształcenie" szkoły średniej. Przeważnie przedstawia się tylko i wyłącznie informacje o ukończonych szkołach wyższych, podyplomowych. O szkołach średnich wspominamy tylko wtedy, gdy ma ona bardzo bezpośredni związek z profilem zawodowym na który aplikujemy.

Dane kontaktowe:


Wykształcenie:

Przykład:

Doświadczenie:

Przykład:

Umiejętności:

Języki obce:
Zalecane wymiary zdjęcia: szerokość 150 pikseli, wysokość 170 pikseli.

Kod SMS:

W celu otrzymania kodu wyślij SMS o treści AP.DKQ0 pod numer 74068 (4.92 PLN z VAT).


Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange); usługę SMS obsługuje CTM Mobiltek (regulamin, reklamacje). Regulamin serwisu - link. Właścicielem serwisu jest MN MEDIA (kontakt).


Krótkie czy długie CV
Każdy kto tworzy swoje pierwsze cv zastanawia się ile stron powinien mieć jego życiorys. Jedni uważają, że pracodawcy wolą, aby cv mieściło się na jednej stronie, z kolei drudzy uważają że im więcej stron tym lepiej. Specjaliści od rekrutacji uważają, że w swoim Curriculum Vitae nie powinnyśmy obawiać się pisać o sobie bardzo szeroko, ale pod jednym warunkiem - mamy o czym pisać. Cv osoby młodej, która pracuje od niedawna nie powinno być większe od cv osoby, która pracowała już w kilku różnych firmach na rozmaitych stanowiskach.